Türk Telekom Çağrı Bekletme Nasıl Yapılır?

5 Ocak 2020 08:10 tarihinde Yayınlandı
Bu yazıda Türk Telekom Çağrı Bekletme nasıl yapılır öğreneceğiz. Bu şekilde Telekom, Bimcell, Avea, Teknosacell sahipleri kullanabilir.

Bu yazıda Türk Telekom, Bimcell, Teknosacell ve Avea hat sahipleri Türk Telekom Çağrı bekletme işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirler. Bu hatların hepsi Türk Telekom altyapısını kullanmaktadır.

Turkcell ve Vodafone için Çağrı Bekletme işlemi de aynı şekilde yapılabilir ama detaylı olarak nasıl yapılır merak ediyorsanız, sitede arama yapınız veya aşağıdaki benzer konularda bulabilirsiniz.

Türk Telekom Çağrı Bekletme Nedir?

Çağrı bekletme işlemi siz biriyle telefon görüşmesi yaparken başka bir kişi tarafından arandığınızda onu görebilmenizi ve hatta o görüşmeye geçebilmenizi sağlar.

Bu özelliği açarak siz birisiyle konuşurken sizi kimin aradığını cevapsız arama olarak görebilirsiniz.

Bu işlemin gerçekleşebilmesi için çağrı bekletme servisinizin aktif olması gerekmektedir.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme Çağrı Bekletme Nasıl Yapılır?

Telefonuzda Arama bölümüne girerek *43# ile Çağrı bekletmeyi aktif edebilirsiniz. #43# tuşlayarak bu özellik kapatılabilir.

İlk çağrıyı beklemeye alabilmek için 1’e basmanız gerekmektedir. Bir telefon görüşmesi yaparken o görüşmeyi sonlandırarak gelen aramayı yanıtlamak istiyorsanız 2’ye basmanız gerekmektedir. Bekleyen çağrıyı sonlandırmak için ise 0’a basmak gerekmektedir.

Türk Telekom'da çağrı bekletme işlemi bu kadar basittir. Karşıdaki kişi çağrıyı beklerken sizin şuanda başka bir görüşme halinde olduğunuzu telesekreter mesajı ile duymakta ve beklemektedir.