Onlyfans nedir, nasıl kullanılır?

14 Ağustos 2022 08:00 tarihinde Yayınlandı
Onlyfans, son dönemde ismi bayağı duyulan bir uygulama. Onlyfans ne demektir, ne için kullanılır ve nasıl kullanılır sorularına birlikte cevaplayalım.

Son zamanlarda internette merak edilen onlyfans nedir sorusuna şöyle kısaca bir cevap verelim. Onlyfans.com Londra merkezli abone kasarak para kazanma güdüsünü benimsemiş bir yetişkin (Adult) web sitesidir.

Genel olarak yetişkin içeriklere sahip olan sistemde bunun dışında müzisyen, doktor, diyetisyen ve spor hocaları gibi kullanıcılarda içerik paylaşmaktadır ama genel olarak ismi duyulduğunda yetişkin içerikleri ile ünlü olan bir sitedir. Only fans nedir ve Onlyfans nasıl kullanılır? gibi sorularınız varsa bu yazı ile merak edilen noktaları anlatmaya çalışacağım.

OnlyFans Nedir?

Onlyfans, londra merkezli bir firma ve covid'in ve ona bağlı sokak yasağının olduğu 2020 yıllarının ortalarında yetişkin içerikleri ile ilgi çeken bir web sitesi oldu. Abonelik sistemi ile çalışan sosyal platform, o zamandan beri yetişkin içerik üretenlerin para kazandığı kendi içinde yapılanması olan bir sosyal ortama dönüştü.

Onlyfans’ta ziyaretçiler aylık üyelik satın alarak orada içerik sağlayanların fotoğraf, video, canlı yayın gibi çeşitli adult içerikleri görüntülüyor.

Onlyfans asıl ilgiyi Cardi B, Bhad Bhabie gibi ünlülerin üyelik açarak içerik paylaşması ile bir seviye daha ünlenmiş oldu.

Onlyfans nasıl başladı, nasıl yayıldı dersek bu 2 cümle bunun nasıl olduğunu anlatmış olmalıdır. Şimdi Onlyfans’a nasıl üye olunur, nasıl giriş yapılır, Onlyfans ücreti ne kadar, Onlyfans hesabı nasıl açılır? gibi soruları merak edenler için paylaşalım.

İçinde yetişkin içerikler (adult) yayınlayan ünlü isimlerin de olduğu platform'un politikasına göre, hesap açmak ve içerikleri görüntülemek için 18 yaş sınırı bulunuyor. Yani 18 yaş ve üzeri içerikleri görebiliyor diyebiliriz.

Aslında mantık olarak sisteme ödeme yapmadan yani k.kartı bilgilerinizi girmeden pek bir şeye ulaşamıyorsunuz. Bu da 18 yaş sınırının bu şekilde korunabileceğinin bir göstergesi. Tabi ebevenylerinin k.kartını aşıran ergenler için nasıl bir önlem bulunur, o da bilinmiyor.

Onlyfans ücreti ne kadar?

Onlyfans’ta an itibariyle 150 milyondan fazla üye ve 1.5 milyon üzerinde içerik üreticisi var. İçerik üreticileri Onlyfans'ta ürettikeri içerikleri abone sistemi veya ödeme sistemi ile koruyor ve o şekilde para kazanıyor.

Only fans'ta içerik sağlayıcısı olan birinin içeriklerini görebilmek için minimum olarak 4.99 dolar gibi bir bedel ödenmesi gerekiyor. Bu ücret içerik sağlayıcıya göre 49.99 dolara kadar çıkıyor. İçerik üreticiler en az 4.99 dolardan başlayan fiyatlarla bağış veya ücretli gizli mesaj (içerikleri) ödeme yapan üyelere gönderebiliyor. Özel mesaj ve bağışlar ile hem para alışverişi oluyor, hem de hayranları ile etkileşime geçmiş oluyorlar.

Onlyfans Nasıl kullanılır?

Only fans, yetişkin türü içerik üreticiler ile hayran kitlesi arasında bir etkileşim oluştuyor ve bu etkileşim arasında para kazanılıyor. Onlyfans, şimdiye kadar Dünya genelinde 1.5 milyondan fazla içerik üreticisi ve 150 milyondan fazla kullanıcıyla 5 milyar doların üzerinde ödeme yapıldığını belirtiyor. Şimdi hesap nasıl oluşturulur, onu görelim.

Onlyfans hesabı açmak ücretsiz ve iki taraf için de abonelik sözleşmesi bulunmamakta. Başka sosyal medya araçlarında önemli sayıda bir hayran kitleniz, bu kitleyle iyi bir etkileşiminiz varsa (ve yetişkin içerik yapmak sizin bir sorun değilse) Onlyfans’a geçiş yapabilirsiniz.

Onlyfans, yetişkin içerikler oluşturarak hayranlarınızla etkileşim kurmak ve para kazanmak için olanak sağlayan bir platform. Hayranlarınızın sevdiği şeylerden daha fazlasını yapabilir, karşılığında abonelik ücretiyle kazanç sağlayabilirsiniz.

Burada araya girip bir kaç şey yazmak istiyorum. Eğer sadece para kazanmak için sıfırdan bu yola girmeyi düşünüyorsanız, internette onlyfans başarılarını anlatan onlarca insanda görseniz, sonucunda hüsranla karşılaşabilirsiniz. Sonuçta paranın gazıyla erotik içerikler (yetişkin içerikler) yapıp sonra bu yaptığınız içerikler için pişman olmakta var. Herkes yapmak istediği şeyde özgürdür ama böyle kararlar verirken iyi düşünmelisiniz. Nasıl her youtube videosu çeken youtuber olamamışsa, her onlyfans içeriği üretende bu işte başarılı olucak diye bir şey yok. Şimdi kaldığımız yerden devam edelim...

Platformda birden fazla para kazanma seçeneği bulunmakta. Onlyfans Hesabınızı ücretsiz mi ücretli mi yapacağınıza karar verebilirsiniz. Bunun dışında indirimler, paketler sunabilir ve içerik tüketicilerden abonelik için ne kadar ücret isteyeceğinizi seçebilirsiniz. Her sosyal medya plaftormunda olduğu gibi düzenli ve özgün içerikler ile kullanılar elde tutulabilir.

Onlyfans da aboneleriniz içeriklerinizi görüntülemek ve sizinle yakın bağlantıda kalmak ister, bu nedenle onları tutmak için içerik paylaşmaya devam etmeniz gerekir.

Onlyfans nasıl hesap açılır?

Onlyfans hesabı açmak oldukça kolaydır. ilk önce onlyfans.com a gidin. onlyfans uye olma

 • Login butonunun altındaki Sign up for Onlyfans linkine tıklayın.
 • Adınızı, email adresinizi ve şifrenizi girin ardından Sign Up a tıklayın.
 • Bu işlemden sonra Email adresinize doğrulama linki gelecek.
 • Email adresinize gidin ve onlyfans tan gelmiş olan maili bulup doğrulama linkine tıklayarak hesabınızı doğrulayın.
 • Ardından demin kayıt olurken verdiğiniz email ve şifrenizi girerek Login butonuna basarak giriş yapın.

Bunlar dışında Twitter veya Google hesabınızla giriş yaparak Onlyfans hesabı açabilirsiniz ama ben bunu önermiyorum.

Bence önce gmail gibi bir yerden yeni bir mail adresi alın ve bu mail adresini kullanarak üyeliğinizi yukarıdaki gibi açın. Çünkü sizin yetişkin içerikli bir siteye üye olduğunuzu milletin bilmesine gerek yok.

Eğer bu platform için İçerik üreticisi olacaksanız, finans bilgilerinizi ayarlamanız, kimliğinizi doğrulamanız, abonelik ücreti ayarlamanız gerekiyor. Sadece takipçi olacaksanız, böyle şeyler yapmanıza gerek yok, sadece kayıt olabilirsiniz.

Onlyfans bir içerik sağlayıcıya nasıl abone olunur?

Onlyfans üyeliğimizi açtığımızı varsayıyorum ve anlatmaya devam ediyorum.

Bu işlem için kredi kartınız olmalı ve onu sisteme eklemelisiniz.

 • Onlyfans sitesini açın.
 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Sol üst köşede bulunan resminize (aşağıdaki resimde mor yuvarlak içinde C bulunan) tıklayın. onlyfans uyelik
 • Menüden Your Cardsı seçin. onlyfans kredi kartı
 • Add a Payment Carda tıklayın.
 • Card Details altında bulunan bilgileri doldurun. onlyfans kart ekle
 • Submit butonuna tıklayın.

Bu bilgiler eklendikten sonra istediğiniz bir içerik sağlayıcısının sayfasına gidin Kart bilgilerinizi ekledikten sonra Onlyfans hesaplarına abone olabilirsiniz.

Onlyfans hesaba nasıl abone olunur?

Onlyfans’ta iki tür hesap bulunmaktadır. Biri kullanıcı hesapları, diğeriyse içerik üretici hesaplarıdır. Bir Onlyfans hesabına aboneyseniz bu kullanıcısınız anlamına gelir. Onlyfans'ta Free olarak görünen içerik üreticilere sahip hesaplar vardır. İçerik üreticileri bu tip hesaplarda bir kaç şey yayınlayarak sizi paralı ücretli hesaplarına çekmeyi hedeflerler. Onlyfans ta görülen en büyük içerik üretici taktiği budur.

İlk kez bir onlyfans hesabı açmış ve sadece kullanıcı olacaksanız, abonelikleri ödemek için kredi kartı bilgilerinizi eklemeniz gerekir. Onlyfans'ın Aylık abonelik ücreti için belirlediği aralık 4.99 dolar - 49.99 dolar rakamları arasıdır. Genel olarak içerik üreticiler abonelik için 10 - 20 dolar arasında ücret isterler.

Kredi veya banka kartına sahip değilseniz bir Onlyfans hesabına abone olamazsınız. Ücretsizler dahil Kredi kartı bilgilerini sunmazsanız Onlyfans hesaplarına abone olamazsınız. Gerçek kredi kartı kullanmak istemiyorsanız, Sanal kredi kartı veya ön ödemeli banka kartı ile bir Onlyfans hesabına abone olabilirsiniz.

Bu yazımızda burada bitiyor. Bunun dışında Onlyfans hesabı olan yabancı ünlüler, türk ünlüler ve en çok kazananlar gibi yazıları ayrı bir başlık altında değinmek istiyorum. O yüzden bu yazıyı burada sonlandırıyorum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.