Ücretsiz Minecraft Nasıl İndirilir? Nasıl Yüklenir?

14 Eylül 2020 08:00 tarihinde Yayınlandı
Bu yazımızda ücretsiz Minecraft nasıl indirilir onu öğreneceğiz ve Minecraft dünyasına ufak bir adım atacağız.

Bu yazımızda ücretsiz Minecraft nasıl indirilir onu öğreneceğiz ve Minecraft dünyasına ufak bir adım atacağız.

Minecraft çıktığı anda kısa sürede dünya çapında hızla popüler olan ve yıllardır kitlelerce oynanan bir oyundur.

Minecraft’ı oynayan oyuncular bir şeyler inşa edebilir, açık dünyada keşif yapabilir ve bir FPS oyun türünde olduğu gibi diğer oyuncularla savaşabilir. Aslına bakarsanız Minecraft’ta sınırsız bir içeriğe sahipsiniz. İstediğiniz gibi oynayıp, bir şeyler kurup, onları yokedebilirsiniz.

Ücretsiz Minecraft Nasıl İndirilir?

Oyunun orjinal sürümü ücretli olduğundan pek çok oyuncu ücretsiz minecraft indirme yolunu bulmaya çalışıyor. Peki Minecraft nasıl indirilir? İşte aradığınız detaylar aşağıda;

Windows, Mac ve Linux işletim sisteminde Minecraft nasıl yüklenir?

Dünya genelinde oldukça hızlı şekilde popüler olan Minecraft, günümüzde halen her yaştan oyuncu tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

  • Oyunu ücretsiz olarak indirmek için Minecraft.net‘e girin ve yükleme başlatıcıyı (Launcher) bilgisayarınıza indirin.
  • Minecraft’ın çalışma prensibi diğer tüm oyunlardan farklılık gösterir. Minecraft oyununu her zaman için ücretsiz indirmek mümkündür ancak oyunun tam sürüm özelliklerine sahip olmak için hesap almalı bunun için de ücret ödemesi yapmalısın.
  • Minecraft.net e girdiğinde sağ bölümde 3 adet tercih bulunmaktadır. “Minecraft’ı Al”, “Demo’yu Oyna” ve “Oyunu zaten satın aldın mı? Buradan indir”. Oyunu edinmek için ödeme yapmadıysan dahi en son tercihi seçmelisiniz.
  • Bundan sonra karşınıza gelen sayfada Windows işletim sistemine sahipseniz Minecraft.msi veya Minecraft.exe bağlantısına tıklamanız gerekiyor.
  • İşletim sistemin Mac veya Linux ise “Tüm platformları göster”e tıklamalı ardından uygun olan bir seçeneği tercih etmen gerekir.

Oyun başlatıcısını indirdikten sonra inen dosyayı çalıştırman gerekir. Bu işlemle birlikte oyun yüklemenin hemen başlaması gerekmektedir. Yüklemeyi eksiksiz olarak tamamlamak için ekranda çıkan yönlendirmeleri takip etmen gereklidir. Minecraft indirme ve kurulum esnasında herhangi bir sorunla karşılaşılması halinde help.mojang.com adresine başvurarak resmi yardım alınabilmektedir.

Minecraft oyununun yükleme safhası bittikten sonra oyun başlatıcısı hemen açılacaktır. Eğer ki yükleyici beklenildiği gibi hemen başlamazsa yükleme yapılan dizinden girerek oyun başlatılabilir.

Oyunun başlatıcısı açıldığında oyun için gerekli ücretin ödenip ödenmediğini anlamak için giriş bilgileri talep edilecektir.

Daha önceden bir Minecraft hesabınız yoksa Kaydol kısmına tıklayabilirsiniz. Hesap oluşturmak istemiyorsanız oyunun ücretsiz Demo versiyonunu bile oynayamazsınız.

Bu kısımda “Kaydol”a tıkladığın anda kullandığın internet tarayıcısı üzerinden yeni hesap oluştırmak adına Mojang İnternet sitesine yönlendirme yapacaktır. Bu kısımda kullanıcı adı ve şifre belirlemen gereklidir. Bunun için ekranda sunulan yönergeleri takip etmen gerekir.

Kayıt işleminin doğrulanabilmesi için kayıt olurken yazdığın adrese e-posta gönderilecektir. Tüm bu işlemler sonrasında dilersen ücret ödeyerek tam sürüm lisansını alır dilersen de deneme amaçlı oyunculara sunulan demo versiyonu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.