Multiversus: Altın En Hızlı Nasıl Kasılır Rehberi

3 Ağustos 2022 09:00 tarihinde Yayınlandı
MultiVersus'ta yeni bir karakter satın almak için para biriktiriyorsanız, çok fazla Altın almanız gerekir. İşte MultiVersus'ta Altını nasıl hızlı kasacağınızı öğrenin

MultiVersus, son çıkan karakterlerle birlikte geniş bir karakter listesine sahip ama oyuncular, oyunu başlattıklarında sadece dört karakteri oynayabiliyorlar. Çünkü diğer karakterlerde kilit var ve bu kilit altın kastıkça ve karakterleri altınla açtıkça açılıyor.

Deminde dediğim gibi daha fazla karakterin kilidini açmak için oyun içinde Altın kazanmanız ve bunların kilidini açmanız gerekir. ama bu olay biraz zaman alabilir. Neyse ki, MultiVersus'ta nasıl hızlı Altın kazanılacağına dair rehberle yardım için buradayım.

MultiVersus'ta Neden Altına İhtiyacınız Var?

MultiVersus'un oyun içinde sunduğu her şeyi satın almak için çok fazla Altına ihtiyacınız var. Oyunun başında aşağıdaki karakterlerden sadece 4 ü açık olarak oyuna başlıyorsunuz.

multiversus altın kasma

Şu anda MultiVersus'ta 16 karakter var ve oynamaya başladığınızda sadece dördü sizin için mevcut. Her karakter kabaca 2-3k Altındır. Çok fazla Altın biriktirmen gerekecek.

Yapılacaklar listesine girmeden önce altın kasmayı her zaman atlayabilirsin. Nasıl mı? Oyunun MultiVersus Kurucu Paketi (Founders Pack) denilen bir versiyonunu satın alarak Founders Pack fiyatları için buraya tıklayın. Paketler pek de uygun gelmediyse o zaman gelin birlikte Altın kasmaya devam edelim.

MultiVersus'ta Nasıl Hızlı Altın Kazanılır?

MultiVersus'ta hızlı Altın kazanmanın 5 yolu var. Bunları kısaca aşağıda açıkladım, ardından da uzun uzun açıkladım.

  • Başlangıç ​​Görevleri (Starter Missions)
  • Seviye Atlama Ödülleri (Level Up Rewards)
  • Toasts'lar
  • Savaş Bileti (Battle Pass)
  • Günlük Galibiyetler (Daily Wins)

Şimdi bu başlıkları açıklamalarıyla görelim.

Başlangıç ​​Görevleri

İlk olarak sizi yaklaşık 2000 Altın ile ödüllendiren, tamamlaması kolay bir dizi başlangıç ​​görevine sahip olacaksınız. İlk karakterlerden sonra nispeten ucuz ama işlevli bir karakteri bu altınla açabilirsiniz ama 3000 Altın değerinde karakter satın almayı düşünüyorsanız, daha fazla altın kasmak için okumaya devam edin.

Seviye Atlama Ödülleri

Başlangıç görevlerinin ardından karakterleri seviyelendirerek yaklaşık 100 Altın alacaksınız. Daha düşük bir seviyedeyken seviye atlamak daha kolay olduğundan, birden farklı karakterle oynayarak onları seviye atlatmanız size daha çok para kazandıracaktır.

Bazen hesabınızın seviyesini yükselttiğiniz için de Altın alırsınız. Bu ödüller değişiklik gösterse de, hesap seviyenizi 10'a çıkararak yaklaşık 350 Altın kazanabilirsiniz.

Toast denilen Şeyler

Oyunun savaş sonrası ekranında galibiyet, mağlubiyet ekranında karşı oyuncunun üstünde çıkan Toast a basarak diğer oyunculara selam verme gibi bir şey yapabilirsiniz, buna Toast diyorlar ve sizin gönderdiğiniz Toast'ı geri alacağınızı da düşünebilirsiniz. Başka bir oyuncu sizi Toast yaptığında, yaklaşık 20 Altın alırsınız.

Birlikte oynayabileceğiniz bir arkadaşınız varsa, aslında bir Özel Maç ayarlayabilir ve tüm Toastlarınızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde, siz ve arkadaşınız sadece birbirinize toast atarak yeterli miktarda ve hızlıca Altın kazanabilirsiniz.

Savaş Bileti (Battle Pass)

Şu anda, sezon öncesi dönemde, Battle Pass'ın ücretsiz parkurunda iki kademe 250 Altın kazanabilirsiniz. Bu, yalnızca Battle Pass'ten en az 500 Altın alabileceğiniz anlamına gelir.

Bu durumda daha yüksek seviyelere ulaşmak için görevleri günlük olarak oynamanız gerekir. Yapmak istemiyorsanız bir günlük görevi ücretsiz olarak yeniden alabilirsiniz.

Ayrıca Battle Pass'inize doğru ilerlemenizi sağlayan "seasonal milestones" da var ama bu görevler genel olarak daha uzun ve zorlu olduğu için hızlıca altın kasmak için uzun bir yol olacaktır. Milestones denen şeyler "100 saldırıdan kaçın" veya "ilk 50 kez rakiplerini ringout et (ringin dışına at)" gibi görevler olacaktır.

Günlük Kazançlar

Bunların dışında her gün ilk galibiyetinizi aldığınızda 100 Altın kazanacaksınız. Bu bonusu kazanmak için her gün en az bir maç oynamanız yeterli olacaktır.

Altın kasmak için en iyi seçenek sadece oyunu oynamaktır. Her gün oyunu oynayarak karakterlerinizi ve hesabınızı yükselterek Altınınız oldukça güzel biçimde artacaktır. Şimdilik hepinize iyi oyunlar dilerim.