Among Us Arkadaşlarla Nasıl Oynanır? Arkadaş Ekleme

28 Ağustos 2022 08:30 tarihinde Yayınlandı
Bu yazıda among us arkadaşlarınla nasıl oynanır ve arkadaş ekleme nasıl yapılır bunlara değineceğiz.

Bu yazıda Among Us nasıl oynanır, co-op olarak nasıl oynanır ve arkadaş ekleme nasıl yapılır bunlara değineceğiz. Son dönemlerin en çok oynanan ve stream e yapılan oyunu olan Amoung Us, arkadaşlarla oynanınca daha zevkli bir hale geliyor. Şimdi bu oyunu nasıl oynayacağımızı anlatacağım. Among Us arkadaş ekleme aslında oldukça basit, oyunda arkadaşlarınızı ekleyerek beraber oynayabilirsiniz.

Among us oyunu Online oynanabilen bir oyundur. Dünya genelindeki oyuncularla oynayabilir veya isterseniz kendi arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Among Us arkadaşlarla oynamak için iki farklı seçenek vardır. Aynı wi-fi bağlanarak arkadaşlarla oynaya bilirsiniz veya Private (özel) modda oyun açıp, oyuna girmek için gerekli olan kodu arkadaşlarınızla paylaşmak. Şimdi arkadaşlarla nasıl oynanır onu görelim.

Among Us Arkadaşlarla Nasıl Oynanır?

among us arkadaş ekle

  • Among Us oyununu açın ve Online seçeneğine dokunun.
  • HOST altında yer alan Create Game seçeneğine dokunun.
  • Oyun ayarlarınızı yapın ve Confirm e tıklayın.
  • Oyunu Private yapın ve Code altında olan kodu arkadaşlarınızla paylaşın.
  • Kodu paylaştığınız arkadaşlarınızda oyunu açıp Online seçeneğine dokunun.
  • Ekranda en altta yer alan PRIVATE Enter Code yazan yere sizin gönderdiğiniz kodu girip oyuna girsin. Tüm arkadaşlarınız oyuna girdikten sonra Start butonuna basıp oyuna başlanabilir.

Among Us Aynı Wi-Fi Üzerinden Nasıl Oynanır?

  • Among Us oyunu açın LOCAL seçeneğine basın.
  • Create Game seçeneğini seçin.
  • Oyun sizin wi-fi ağınızı ve ağınızdaki cihazları tarayacak ve oyunu başlatacaktır.
  • Oyuna katılacak olan diğer kişiler, LOCAL seçeneğine bastıktan sonra Available Games kısmında sizin açtığınız oyunu görüp, katılabilirler.

Among Us Arkadaş Ekleme Kodu Nedir?

Among Us oynamak için kullandığınız sistem ne olursa olsun, bir arkadaş kodu oluşturmanızı isteyen bir ekran açılacaktır. Buraya kesin bir ad yazamıyoruz, biraz randomize olması gerekir. Sizin için işe yarayacak bir ismi seçin. Rastgele terimler geleceği için bunu seçmek biraz zaman alabilir.

among us arkadaş kodu

Arkadaş kodunuzu seçtikten sonra, ona bir numara eklenecektir. Ana menünün sağ üst köşesindeki Account resmine gidin. Üzerinde kırmızı bir ekip arkadaşı olmalı. Oradan, arkadaş kodunuz ve kullanıcı adınızın olduğu bir kart bulacaksınız. Arkadaş kodu, burada dikkat çekmek istediğimiz şeydir. Ortaya çıkarmak için kartın sağ üst köşesindeki göze basın. Buradaki kodu bir yere kaydedin ve oynamak istediğiniz arkadaşlarınıza gönderin.

among us

Bir arkadaş eklemek için, onlardan arkadaş kodunu almanız gerekir. Ana menünün sol tarafındaki Arkadaş Listenize gidin. Sağ tarafta bir açılır pencere belirecektir. "Kod yoluyla bir arkadaş ekle"yi seçin ve ardından arkadaşınızın size ne teklif ettiğini yazın. Arkadaş kodunu kutuya yerleştirdikten sonra sağ taraftaki yeşil artı sembolüne basın veya tıklayın.

Aramızda oynarken, havalı olduğunu düşündüğünüz birini eklemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak istiyorsanız, Arkadaş Listesi menüsüne gidin ve bir saatin yanında bir ekip arkadaşı olan sekmeye tıklayın. Daha sonra tanıştığınız kişileri bu bölüme ekleyebilirsiniz.