Multiversus: Aynı Cihazda Local 2 Kişi Nasıl Oynanır?

3 Ağustos 2022 08:30 tarihinde Yayınlandı
Multiversus oyununda sadece multiplayer modu yok, aynı pcde, playstation da veya xbox da local olarak arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Etrafınızda bir arkadaşınız ve fazladan bir joystickiniz varsa, onlarla birlikte biraz MultiVersus oynamak isteyebilirsiniz. Peki, MultiVersus'ta yerel çok oyunculu (Local) veya coop multiplayer nasıl oynayabilirsiniz. Şimdi kolayca öğrenelim.

İster Adventure Time hayranı olun, ister DC hayranı olun, sizin için MultiVersus ta sevilecek çok şey var.

MultiVersus'un odak noktası çevrimiçi oynayarak karakterini geliştirmek veya yeni karakterlerin karakterini açmak olsa da arkadaşlarınızla karşılıklı maç yapmak çok zevkli oluyor.

Birazdan buradaki içerikte aşağıda bulunan linklerin cevaplarını bulabilirsiniz.

MultiVersus: Yerel Oyunu (Local Play) Kaç Oyuncu Oynayabilir? MultiVersus: 1 vs 1 / Co-Op / Bölünmüş Ekran (Split Sceen) Nasıl Oynanır MultiVersus: Local Play Klavye ve Fare ile Oynayabilir Misiniz? MultiVersus: Local Co-op ile Çevrimiçi Oynayabilir Misiniz? MultiVersus: Kaç TL, Kaç GB?

MultiVersus: Yerel Oyunu Kaç Oyuncu Oynayabilir?

MultiVersus, konsolunuza veya PC'nize bağlanmak için yerel olarak maksimum dört oyuncunun oynamasına izin verir. Ne yazık ki yerel oyun modunda oynamak için en az iki oyuncuya ihtiyacınız olacak. Yerel çok oyunculu modda bot yoktur, bu nedenle pratik yapmak istiyorsanız, çevrimiçi olarak The Lab'de veya Co-Op VS AI modunda oynamanız gerekir.

MultiVersus: 1 vs 1 / Co-Op / Bölünmüş Ekran Nasıl Oynanır?

MultiVersus'ta Local Modlarda oynayabilmek için şu yolu izleyin.

  • Mod seçim menüsünü bulmak için Play e tıklayın.
  • Ekranın üst kısmında bulunan Custom sekmesine gidin ve Local Play i seçin
  • Burada sizin local olarak nasıl oynamak istediğinizi soruyor 1 vs 1 , Coop ve diğer seçenekleri buradan seçip oyununuza girebilirsiniz.
  • Oyuna bağlanmak için her kumandadaki herhangi bir düğmeye basın.
  • Son olarak dövüşçülerinizi seçin ve oynamaya başlayın!
  • Local Modlarda bütün dövüşcülerle oynamanıza olanak tanınıyor.

MultiVersus: Local Play Klavye ve Fare ile Oynayabilir Misiniz?

Şu anda, PC'de local Play'de MultiVersus oynamanın tek yolu iki kontrolör kullanmaktır. Bir kontrolör de ne yazıkki işe yaramıyor. Çünkü ilk kontrolör klavye ile aynı oyuncuyu hareket ettirebiliyor yani 1. oyuncuyu, pc de iki kişi oynamak için illa 2 joystick olmak zorunda.

MultiVersus: Local Co-op ile Çevrimiçi Oynayabilir Misiniz?

Ne yazık ki, MultiVersus'u hemen yanınızdaki arkadaşınızla birlikte çevrimiçi modlarda oynayamazsınız. MultiVersus oyunu çevrimiçi, WB Games hesaplarını kullanan oyunculardan oluşur ve bu nedenle local play ve local co-op modu ile çevrimiçi oyun oynayamazsınız.

Tabii ki oyunda cross play oynama özelliği var. Yani PC, Xbox ve Playstation sahipleri oyunu internet üzerinden birlikte oynayabilirler. Yani yedek bir monitörünüz ve başka bir konsolunuz varsa, iki ayrı cihaz kullanarak oynayabilirsiniz.

Bunun gelecekte değişip değişmeyeceği belirsiz ama durum şu an için böyle durmakta.

MultiVersus: Kaç TL, Kaç GB?

İşte belki de en merak edilen soru buydu? Bu oyun bütün platformlarda şu anda bedava, yani cihazınıza kurup istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Sadece Sezon Pass satıyorlar, onu da almanız gerekmiyor ki onunda bu yazıyı yazdığım sırada yanlış hatırlamıyorsam, fiyatı 30 tl idi.

Diğer soru ise oyunun kaç GB olduğu hakkındaydı. Oyun şu anda &GB olarak piyasaya sürülmüş bulunmakta. Oyunu Playstation'ınız varsa PS Store'dan, PC'niz varsa Steam'den bedava indirebilirsiniz.

MultiVersus sistem gereksinimleri neler?

Oyunun sistem gereksinimleri ve karakterleri hakkında cevap bulabilmek için buraya tıklayınız