Vicks Vaporub un 10 Farklı Kullanım Alanı

11 Mayıs 2020 08:00 tarihinde Yayınlandı
Vicks Vaporub, uzun yıllardır öksürük ve gribin diğer genel belirtilerini azaltmak için insanların başvurduğu bir merhemdir.

Çoğumuz Anneannemizin, Babaannesimizin veya Annemizin soğuk algınlığı geçirdiğimizde bu ürünü kullandığını hatırlarız. Peki Vicks’in kullanım alanları nelerdir? Şimdi bunları öğrenmeye çalışalım.

ÖNEMLİ UYARI: Bu tür ürünleri kullanmadan önce kullanıcak kişinin bu vb. ürünlere bir alerjisi olmadığına emin olmanız gerekmektedir.

Bebekler ve küçük yaştaki çocuklar için Vicks Vaporub kuvvetli bir üründür bu yüzden doktora danışılması ve yaşına uygun bir türünün kullanılması gerekir.

Bu tür ürünler çocukta bilinmeyen bir alerjiyi veya başka bir hastalığı tetikleyebileceği için doktor kontrolü ve danışılmasında yapılacak bir ihmal ölümcül sonuçlara yol açabilir.

Vicks Vaporub‘un sizi şaşırtacak başka yararlı kullanım alanları da var. Şimdi bu 10 Alternatifi birlikte görelim.

Ayak Ağrıları için Vicks

Vicks Vaporub’un ayak ağrıları için kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Ayaklar insan için gün içinde en çok desteği veren organımızdır. Çok ve ayakta çalışıyorsanız, gün sonunda ayaklarınız yorulabilir ve ağrılar görülebilir.

Ayak ağrılarınızı geçirmeniz için tek yapmanız gereken yatağa girmeden önce ayaklarınızı yıkayın, ardından ayaklarınıza yavaş yavaş masaj yaparak kremi sürün ve üzerine çorap giyin. Bir gün sonra çok daha yumuşak ve rahatlamış ayaklarla güne merhaba diyebilirsiniz.

Baş Ağrıları için Vicks Vaporub

bas-agrisi

Baş ağrınızın birden çok nedeni olabilir ama biz size bir çözüm sunmayı düşünüyoruz. Baş ağrısını dindirmek için alnınıza biraz Vicks sürün ve bir kaç dakika içinde etkisine tanık olun.

Kas Ağrıları için Vicks Vaporub

Kas ağrılarınızın birden fazla nedeni olabilir, kaslarınız yorulur ve kulunç oluşabilir. Kulunç oluşan kasları rahatlatmak için hafif masaj ile Vicks sürün. Bu işlem kan dolaşımınızı arttırır, böylece rahatlamanızı sağlar.

Sivilceler ve Siyah Noktalar için Kullanın

Vicks’in içindeki maddeler siyah nokta ve sivilceleri tedavi eder. Bu yüzden kremden az bir parça alıp bu bölgelere sürmeyi deneyin. Unutmayın, Vicks’i gözünüze yakın bölgelerde kullanmaktan kaçının.

Sineklerden Korunmak için Kullanın

sinek ısırığı

Sinek türlerinin bir çoğu Vicks’in kokusundan hoşlanmaz. Kremi kullanarak sinek ısıklarına bir koruma sağlayabilirsiniz.

Vicks Vaporub u Çatlak Dudaklar için Kullanın

vicks vaporub

Dudaklarınızdaki ölü deriyi atmak ve nemlendirip cildinizi canlandırmak için Vicks uygulayabilirsiniz.

Yanık Tedavilerinde Kullanın

Güneş ışıklarından veya benzer bir nedenden yandığınız taktirde o bölgeye Vicks uygulayın, bu rahatlama sağlayabilir ve iyileşmeyi hızlandırır.

Tahriş Olmuş Ciltler için Kullanın

Vicks’i kırmızı ve tahriş olmuş ciltlerde kullanabilirsiniz. Yatmadan önce ve uyandığınızda tekrar uygulayın.

İnceltici Krem olarak Vicks

Vicks’i inceltici bir krem olarakta kullanabilirsiniz. Bir mucize olmasa da sürüldüğü bölgede yağın yakılmasını destekler. Karın ve Kalça bölgelerinde etkilidir. Selülitleri azaltır, cildi sıkılaştırır.

Bunun için Vicks, Karbonat, Cilde sürülebilen Alkol ve Kafuru karıştırarak bir krem elde etmeniz gerekir. Kremi hazırladıktan sonra istediğiniz bölgeye bu kremi sürün ve plastikle sarın.

Kapı Gıcırtısı için Vaporub

Vicks sadece insanlara uygulanacak bir ürün değil, gıcırdayan bir kapınız varsa, kapının menteşelerine bolca Vicks sürün ve gıcırtının gittiğini göreceksiniz.

Sağlık konularını merak ediyorsanız bu tür konuları takip etmek için Sağlık kategorisi altındaki yazıları okuyabilirsiniz.