Vicks BabyRub Bebeklerde Nasıl Kullanılır? Kullanımı

5 Ocak 2020 05:10 tarihinde Yayınlandı
Vicks’in bebekler için ürettiği babyrub isimli ürünün bebeklerde nasıl kullanılacağını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğine değinelim.

ÖNEMLİ UYARI: Bu tür ürünleri bebek veya çocuklarda kullanmadan önce hastanın doktor kontrolünden geçirilmesini ve bu ürünlerin kullanımının çocuğun veya bebeğin kişisel doktoruna danışılması gerekir.

Bu tür ürünler çocukta bilinmeyen bir alerjiyi veya başka bir hastalığı tetikleyebileceği için doktor kontrolü ve danışılmasında yapılacak bir ihmal ölümcül sonuçlara yol açabilir.

Vicks BabyRub merhem Vicks firması tarafından bebekler için özel üretilmiştir bir üründür. Bu merhem’i Vicks’in büyükler için ürettiği Vicks ile karıştırmayın. Babyrub’un paketi aşağıdaki gibidir.

Vicks BabyRub merhem bebeklerin cildine sürülerek uygulanan ve bebek cildini rahatlatan bir merhemdir. Cildi nemlendiren merhem içindeki doğal maddeler sayesinde bebeğin sakinleşmesini de sağlar.

Vicks BabyRub İçeriği

Vicks BabyRub merhem içinde lavanta, Aloe Vera, Barbadensis Leaf Extract, Linalool, Geranioil, Paraffinum Liquidum, Cocos Nucifena Oil, Petrolatum, Parfüm, Turpentine bitkileri vardır.

Bebeklerde Vicks Kullanımı

Vicks firması tarafından üretilen bebek vicks kremi Vicks BabyRub içindeki hindistan cevizi yağı gibi yağlar ile bebeğinizin cildini en iyi şekilde nemlendirir. Lavanta yağının sakinleştirici etkisi ile bebeğiniz sakinleşerek rahat uyuması amaçlanmaktadır.

Baby Rub Vicks Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Başta soğuk algınlığı ve benzeri hastalıklarda işe yarayan merhemi bebeğinizin göğsüne sürerseniz onun kokusuyla solunum yolları açılacak ve rahatlayarak daha rahat nefes alacaktır.

İçinde bulunan Lavanta antiseptik, antibakteriyel ve mikrop öldürücü bir yağdır ve bu merham bebeğinizin cildindeki mikropları ve bakterileri de öldürür.

Gribal enfeksiyon anında doğru olarak kullanılan bu merhem bebeğin öksürük şikayetlerinin azalmasında ve rahatlamasında etkin yol oynar.

Eğer bebeğiniz gaz sancısı çekiyorsa bu merhem ile bebeğin karnı ovulduğunda gaz sancılarını azalır ve bebek rahatlayarak çok daha rahat uyur.

Vicks BabyRub Kullanım Şekli

Vicks’in Babyrub merhemi 6 ayını geçmiş çocuklar için uygundur. Daha küçük aylardaki bebekler için kesinlikle kullanılmamalıdır.

Eğer bebeğiniz 6 aydan büyükse Vicks Babyrub kremi bebeğinizin göğsüne, sırtına, midesinin üzerine veya ayak altlarına sürerek uygulayabilirsiniz.

Bu kremi sadece belli bir yere uygulayın. Bütün bölgelere uygulamanız bebeğin nefes alışını etkileyebilir.

ÖNEMLİ NOT: Vicks Babyrub merhemini doktorunuza danışmadan bebeğiniz veya çocuğunuz üzerinde kullanmayın.


Vicks BabyRub Öksürük Problemi ve Kullanımı

Bebeğinizin Öksürüğü kesilsin diye Vicks Babyrub kullanabilirsiniz. Bebeğinizin göğsüne sürülmesi nefes açmaya yarayabilir. Bunun dışında ayak altına uygulayacağınız vicks babyrub krem soğuk algınlığı konusunda da işe yarayacaktır.

Vicks BabyRub Karın Ağrısı Problemi ve Kullanımı

Bebeklerin karın ağrısı problemi içinde Babyrub’ı kullanabilirsiniz. Babyrub ile karnı ovulan bebeğin ayaklarının altına da bu merhemi sürdüğünüzde karın ağrısı geçmeye başlar.

Vicks BabyRub Grip Ve Soğuk Algınlığında Kullanımı

Gribal enfeksiyonlarda özellikle soğuk algınlığında bebeklerin göğsüne, sırtına, karnına ve ayak altına Babyrub sürerek rahatlama sağlamanız mümkündür.

Vicks BabyRub Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vicks BabyRub kullanırken yukarıda belirttiklerimiz dışında dikkat etmeniz gereken başka önemli noktalar vardır.

  • Babyrub’u buhar makinesine koymayınız, bu bebeğiniz için sakıncalı olabilir. Bu şekilde kullanılması önerilmemektedir.
  • Bebeklerde vicks Babyrub kullanımı 6 aydan küçük bebekler için uygun değildir. 6 aydan büyük (yani 7 aylık ve üstü) bebeklerin kullanımına uygun olarak üretilmiştir.
  • Bebeklerin hassas derilerine yani burun kenarı, göz çevresi, ağız kenarlarına sürülmesi sakıncalıdır.
  • Alerjik bünyeli bebeklerde vicks BabyRub kullanımı sakıncalıdır. Kesinlikle doktor kontrolünde bu ürün kullanılmalıdır.

ÇOK ÖNEMLİ: Burada en önemli nokta Babyrub diğer Vicks ürünleri ile karıştırılmamalıdır. Çünkü Vicks adı verilen ve büyüklerinde kullandığı Vicks veya diğer adıyla Vicks Vaporub‘un bebek ve çocuklarda kullanılması ölümcül sonuçlar doğurabilir.

Beş yaşın üzerindeki çocukların ve yetişkinlerin aksine, bebeklerin hava kanalları çok daha dardır. Bu nedenle, bebekler Vicks VapoRub veya benzeri ürünler solunduğunda hava kanalları iltihaplanır. İltihaplanan hava kanalları, daha fazla salgı üretilmesine sebep olur ve bebeğin nefes almasını engeller.
Ayrıca, uzmanlar VapoRub kullanılan çocuklarda, çocuk hasta olmasa bile nefes alırken güçlük yaşanabileceği konusunda uyarıyor.

5 yaşında altındaki çocuklar veya hamile kadınlar bu tür merhemleri kullanmadan önce doktora danışılması gerekir.