Son Dakika Haberleri
Başlangıç / Sağlık / Sivilce izleri nasıl geçer evde

Sivilce izleri nasıl geçer evde

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilce izlerini evde geçirmenin yolları nelerdir ?

Sivilce ergenlik çağına giren gençlerin kendine bakma isteği duyduğu zamanlarda yüzde veya vücutlarının herhangi bir yerinde çıkan ucunda beyaz iltihap olan küçük şişliklerdir. Sivilceleri ne olursa olsun patlatmamalıyız çünkü içinden çıkan iltihap deriye temas ettiği an orada başka bir sivilce çıkmasına sebep olmaktadır. Çok mecbur kalırsak eğer sivilceyi patlattıktan sonra içinde ki tüm iltihabı temizleyip alkollü su veya kolonya ile iyice temizlemeliyiz. Sivilceler zamanla geçecektir ama bunu hızlandırmak için evde yapabileceğimiz küçük işlemler vardır. Evde her zaman bize ait yüz sabunu ve havlu olmalıdır. Yüzümüze evde buhar uygulayıp yağların erimesini de sağlayabiliriz. Sivilceler için çeşitli maskeler kullanılabilir. Abur cubur yemeyi azaltmakta bir işlem olarak sayılabilir.


Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımızdaki Bilmemek ayıp değil sormamak ayıptır atasözünün anlamı nedir isimli yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

İlgini Çekebilir

Mide yanmasına soda iyi gelirmi

Sponsorlu Bağlantılar Mide yanmasına soda iyi gelir mi Domates, soğan, sarımsak, baharatlı yiyecekler, kızartmalar, mide …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by themekiller.com